Fala uderzeniowa w okolicach Poznania jest zabiegiem rehabilitacyjnym, który jest polecany. Na czym ona polega? Dla kogo jest dedykowana? Warto poznać właściwie informacje na ten temat. Całkiem możliwe, że wielu pacjentów nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, że taki zabieg będzie w stanie przynieść im ulgę w codziennych dolegliwościach.

Ogólnie o fali uderzeniowej

W okolicach Poznania fala uderzeniowa oferowana jest przez różnego rodzaju specjalistyczne ośrodki. Adres jednego z nich można znaleźć na stronie https://www.somamedica.pl/fala-uderzeniowa. Co jednak trzeba wiedzieć o takiej formie zabiegu? Otóż jest to fala akustyczna. Niektórzy mówią na to fala gwałtownego wzrostu ciśnienia. Przy pomocy specjalnego urządzenia zostaje ona skierowana w miejsce, gdzie pacjent odczuwa ból. Ze spokoje, zabieg nie jest bolesny i nie trzeba się go w żaden sposób obawiać.

Co daje taki zabieg fali uderzeniowej, który wykonywany jest w okolicach Poznania? Jego głównym zadaniem jest stymulacja metabolizmu, jak również pobudzenie cyrkulacji krwi. To właśnie dzięki niej dochodzi również do pobudzenia produkcji kolagenu, którego ilość z czasem zaczyna spadać w organizmie. Fala pomaga również zmniejszyć napięcie mięśnia, jak również rozbić zwapniałe fibroblasty. Jak więc widać, istnieje wiele korzyści z wykonania tego właśnie zabiegu.

Dla kogo jest zabieg?

Fala uderzeniowa w okolicach Poznania, jak również w innych miejscach, dedykowana jest w szczególności dla osób, które mają problem z takimi zjawiskami jak:

  • naciągnięcia mięśni,
  • bóle barków i bioder,
  • łokieć tenisisty, golfisty czy kolano skoczka,
  • ostroga piętowa,
  • zapalenia ścięgien,
  • tendopatia i uszkodzenie stożka rotatorów,
  • przewlekła entezopatia,
  • stany pourazowe.

Jak widać, jest więc wiele takich przypadków, kiedy zabieg fali może przynieść ogromne efekty. Wśród zalet fali uderzeniowej można wymienić m.in.: zmniejszenie bólu, brak efektów ubocznych, a także możliwość przywrócenie częściowej lub całościowej sprawności fizycznej. Warto również nadmienić, że na tego typu zabiegi nie czeka się długo. Tzn. wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, gdzie pacjent będzie chciał zapisać się na takie zabiegi.

Fala uderzeniowa w okolicach Poznania jest także zabiegiem, który wymaga pewnej regularności. Nie można wykonać tylko jednego zabiegu. Musi być ich przynajmniej kilka – najlepiej dziesięć na przeciągu dwóch tygodni. Wtedy to będzie można zauważyć znaczą poprawę, jeżeli chodzi o ból. Za jakiś czas będzie można zdecydować się na kolejną serię.