Parkomaty już na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast, ale korzystanie z nich nierzadko przysparza różnych trudności. Kierowcy najczęściej narzekają na kwestie związane ze stawkami za postoje, ponieważ urządzenia te naliczają opłaty za każdą rozpoczętą godzinę parkowania.

Czy na parkowaniu da się zaoszczędzić?

Z pewnością każdy kierowca przynajmniej raz zadał sobie pytanie, czy na parkowaniu da się zaoszczędzić. Nie zawsze bowiem w rachubę wchodzi opcja pozostawienia samochodu na bezpłatnym parkingu – zwykle oznacza to konieczność poniesienia pewnych wydatków. W polskich miastach funkcjonują strefy płatnego parkowania, gdzie kierowcy często pozostawiają swoje auta. Jak się okazuje, wcale nie trzeba przepłacać – wszystko dzięki specjalnej aplikacji do parkowania.

Jak działa aplikacja do parkowania?

Aplikacja mobilna do szybkich płatności za parkowanie AnyPark sprawia, że płacenie za parking przebiega bardzo sprawnie. Aplikacja nie jest skomplikowana w obsłudze, a zainstalowanie jej na smartfonie i założenie w niej konta klienta zajmuje dosłownie parę chwil. Mechanizm działania aplikacji jest niezwykle prosty. System współpracuje z zarządcami wybranych stref płatnego parkowania. Miejsca objęte omawianą usługą można poznać m.in. po oznaczeniu logo aplikacji. Zawsze warto się upewnić, czy dane miasto lub parking współpracują z systemem.

Dlaczego opłaca się używać aplikacji do parkowania?

Zdecydowanie największą korzyścią wynikającą z użytkowania aplikacji do parkowania są opłaty za parkowanie adekwatne do czasu postoju. To zasługa opcji sekundowego naliczania, w którą aplikacja jest wyposażona. Jeśli ktoś parkuje często, to już w skali miesiąca odczuje oszczędności. Oprócz tego aplikacja ma wiele innych przydatnych funkcji takich jak m.in. zapamiętywanie położenia samochodu czy możliwość uruchomienia z poziomu jednego telefonu kilku sesji parkingowych jednocześnie. Wystarczy jedno kliknięcie, aby rozpocząć, przedłużyć lub zakończyć postój, a także za niego zapłacić.