W dzisiejszych czasach poruszanie się przy użyciu własnego samochodu stało się codziennością. Niestety jednak dochodzi do różnych, niespodziewanych awarii. Pomoc drogowa z Fast- Trans to rozwiązanie, dzięki któremu zawsze będziemy mogli cieszyć się profesjonalną pomocą na drodze. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Pomoc drogowa- wszystko, co warto o niej wiedzieć 

Pomoc drogowa to usługa, która cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona użytkowników. To, co wyróżnia tego typu usługi, to z całą pewnością wykwalifikowana, doświadczona, niezwykle kompetentna kadra, która służy pomocą. W sytuacjach kryzysowych, gdy musimy borykać się z awarią samochodu, profesjonalne rady, doskonałe, sprawne działanie, stają się nieocenioną pomocą, dzięki której stresująca sytuacja w szybkim czasie staje się jedynie wspomnieniem. 

Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że flota sprzętów, które pracują w pomocy drogowej, to wysokiej klasy urządzenia, których cechą charakterystyczną jest doskonały stan techniczny, bezawaryjność, jak również sprawnym i bezpiecznym działaniem. Zabudowane lawety to gwarancja komfortowego przewozu niesprawnych pojazdów mechanicznych. Profesjonalne lawety są w stanie transportować nie tylko samochody osobowe, ale także m.in.:

  • maszyny rolnicze,
  • maszyny budowlane,
  • specjalistyczny, ciężki sprzęt.

Holowanie- jak holować się bezpiecznie?

Pomoc drogowa oferuję także holowanie. Jest to proces, który zawiera swoje uregulowania prawne i jasno wyznaczone restrykcję, w celu zapewnienia sobie oraz innym uczestnikom ruchu drogowego maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. 

Dla jasności sytuacji holowaniem nazywamy ciągnięcie niesprawnego auta przez drugi, w pełni sprawny samochód. Auta połączone są ze sobą przy użyciu specjalistycznej linki do holowania.  Połączenie musi być naprawdę solidne, by móc cieszyć się maksymalnym bezpieczeństwem podczas holowania. Proces holowania powinien odbywać się po drodze o możliwe najmniejszym ruchu drogowym. Kluczowe podczas holowania jest zachowanie płynnej jazdy. Na drogach wielopasmowych należy wybierać zawsze skrajny, prawy pas. Przepisy prawa dopuszczają holowanie po drodze ekspresowej, do 60 km/h. Zabronione jest holowanie auta na autostradzie. 

W przypadku holowania w terenie zabudowanym maksymalna prędkość może wynosić 30 km/h. Samochod, który jest holowany, musi mieć włączone światła postojowe. Podczas wykonywania różnych manewrów należy używać także kierunkowskazów. Dodatkowo holowany pojazd zawsze musi zostać odpowiednio oznakowany. Z tyłu pojazdu po lewej stronie musi znajdować się odblaskowy trójkąt ostrzegawczy. Taki element to jasny, czytelny sygnał dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, że pojazd jest niesprawny i holowany. Co ciekawe, zabronione jest używanie świateł awaryjnych podczas holowania. To sygnalizacja świetlna, która powinna być używana tylko w czasie postoju.

By zwiększyć bezpieczeństwo holowania, kierowcy muszą określić między sobą jasny znak, którego można użyć w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów i chęci chwilowego zatrzymania procederu. To znacznie zwiększy poziom bezpieczeństwa.

Trójkąt ostrzegawczy dla informacji dla innych uczestników ruchu drogowego 

Czy wszystkie auta mogą być holowane?

Zaznaczyć należy, że nie wszystkie pojazdy mechaniczne mogą zostać zholowane. Możliwość zależy często od konstrukcji danego auta. W praktyce oznacza to, że niektórych modeli po prostu nie da się holować. Z całą pewnością, gdy nasze auto nie posiada haka holowniczego, musimy mieć na uwadze, że w przypadku wystąpienia awarii, jedyną opcją jest pomoc lawety. Dodatkowo zakazane jest holowanie niektórych aut hybrydowych. Nie tylko same nie mogą być holowane, jak również nie mogą holować innych pojazdów mechanicznych.

Dodatkowe obostrzenia podczas holowania dotyczą samochodów, które wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów, jak również posiadają napęd na dwie osie. Tu stosowane jest ograniczenie prędkości, a w przypadku niektórych modeli całkowity zakaz holowania. 

Całkowity zakaz holowania obejmuje samochody:

  • z niesprawnym układem hamulcowym,
  • z niesprawnym układem kierowniczym,
  • w pojazdach z uszkodzonymi światłami,
  • samochodów z przyczepą.

Zakaz holowania aut z przyczepą wynika z przepisów prawa, które jasno wskazują, że dozwolone jest holowanie tylko jednego pojazdu. 

Postaw na profesjonalne usługi firmy 

Awaria auta przytrafiła się także Tobie? Nasza pomoc drogowa Fast-Trans to najlepszy wybór, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się profesjonalną pomocą. Jesteśmy do dyspozycji przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. To sprawia, że bez znaczenia, czy podróżujemy w weekend, święta, a nasze auto nie zawiezie nas dalej w środku nocy czy nad ranem. O każdej porze możemy liczyć na wykwalifikowaną pomoc, który odwiezie nasze auto pod dowolnie wskazany adres. Co więcej, Fast- Trans to nasza marka, która nawiązała współpracę z wieloma warsztatami samochodowymi. Takie rozwiązanie sprawia, że bez trudu będziesz mógł oddać samochód w wykwalifikowane ręce, które szybko usuną powstałą usterkę. Dodatkową zaletą jest posiadany przez nas strzeżony parking, dzięki czemu bez trudu możemy przechować na nim Twój pojazd, w razie wystąpienia takiej potrzeby. Błyskawiczny dojazd na terenie Poznania i okolic to kolejna, istotna zaleta naszej działalności gospodarczej. 

Awaria na drodze to sytuacja, która prędzej czy później przytrafia się każdemu kierowcy. W takich nieprzewidzianych momentach najważniejsze jest sięgnięcie po profesjonalną pomoc drogową. Skorzystaj z pomocy firmy Fast- Trans i szybko pozbądź się problemu z prywatnym czy służbowym autem.

Pomoc drogowa- nieoceniona pomoc 

 

PHU “FAST-TRANS” MICHAŁ KUTA
Santocka 22
60-431 Poznań

Pomoc drogowa: 600 960 987
https://www.pomocdrogowa.w.poznaniu.pl/kontakt/